Najlepsze sposoby na rewelacyjny wygląd twoich butów

Najlepsze sposoby na rewelacyjny wygląd twoich butów

Każdy z nas ma w swojej kolekcji ulubioną parę butów. I tak jak o ulubione ubranie, czy urządzenie, powinniśmy zadbać o to, aby służyły nam jak najdłużej. Jeśli chcesz to zrobić, czeka na ciebie szeroka gama akcesoriów do butów. Czy wiesz jak wiele może zmienić odpowiednio wyprofilowana wkładka do butów jeśli chodzi o komfort ich noszenia? Albo czy może postawiłeś już krzyżyk na ulubionej parze loafersów z zamszu, gdyż myślałeś że są zbyt zniszczone? Dzięki odpowiednim preparatom możesz dać im nowe życie!

Istnieje wiele rodzajów wkładek do butów. Mogą nam one pomóc na przykład zimą, kiedy same zimowe buty nie wystarczają i stopy marzną. Można wtedy zastosować wkładki termoizolacyjne, które pomogą utrzymać ciepło tak potrzebne naszym stopom w tej porze roku. Latem natomiast możemy zastosować wkładki zapachowe, które nie tylko zwalczą nieprzyjemny zapach, o który w gorące miesiące nietrudno, ale także zwiększą nasz komfort. Jeśli często nosimy buty sportowe, mogą zainteresować nas wyprofilowane wkładki do butów dla sportowców, które sprawiają, że stopy podczas biegania mniej się męczą.

Jeśli masz w swojej szafie buty w stylu emu, loafersy, czy kozaki zamszowe, zdajesz sobie zapewne sprawę z niektórych problemów, których przysparza ten materiał. Trzeba dobrze o niego dbać, żeby ładnie wyglądał, a żeby uniknąć zniszczenia podczas deszczu, czy śniegu, należy sięgnąć po impregnat do butów. Ten preparat w sprayu sprawi, że nasze zamszowe buty będą bezpieczne nawet podczas złej pogody, będą ładnie wyglądać i nie będą przemakać.

Pasta do butów to klasyk wśród ludzi, którzy lubią skórzane buty. Nanoszenie pasty to czynność wręcz rytualna. Specyficznego zapachu pasty do butów nie da się pomylić z niczym innym. Należy dobrać odpowiednią pastę do koloru obuwia. Jest ona dostępna w charakterystycznych, okrągłych puszkach. Jeśli używamy takiej pasty, należy również mieć odpowiednią szczotkę i uważać, żeby sie nie ubrudzić. Dobrym rozwiązaniem, które coraz częściej zastępuje pastę i szczotkę jest pasta w opakowaniu z dozownikiem i gąbeczką, którą nakładamy bezpośrednio na buty. Tutaj również ważny jest jej kolor. Nie należy pastować butów ciemniejszą pastą, niż one same, gdyż może to nawet doprowadzić do odbarwień!

Niezbędnym artykułem każdej osoby dbającej o buty jest odpowiedni środek do czyszczenia butów. Niektóre trampki możemy wyprać w pralce, lecz nie mamy tego komfortu w przypadku skórzanych butów. Należy o nie dbać czyszcząc je regularnie, aby zawsze wyglądały schludnie. Na rynku dostępnych jest wiele takich środków, możemy więc zaopatrzyć się w specjalny preparat do czyszczenia butów skórzanych, czy zamszowych. Jeśli chodzi o obuwie zimowe, warto również rozważyć opcję zakupu specjalnego sprayu do usuwania soli. W zimie nasze buty są szczególnie narażone na uszkodzenia, kiedy sól jest rozsypana na drogach.

Lato, upał, ale nadal trzeba wyglądać schludnie idąc do biura. Ubieramy więc eleganckie buty, ale niestety po kilku godzinach stopy mogą nie pachnieć najprzyjemniej. Kto z nas nie zna takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest dezodorant do butów, który sprawi, że nawet długie godziny noszenia butów nie będą skutkować nieładnym zapachem. Jest to również dbanie o higienę buta. Można stosować dezodorant przed każdym założeniem butów na dłużej, zapewniając sobie i otoczeniu większy komfort.

Jeśli lubisz swoje buty, powinieneś dbać o nie jak o dobrego kolegę. Dzięki temu odwdzięczą się idealnym wyglądem na długie lata. Pomogą ci w tym odpowiednie akcesoria do butów, dzięki którym skórzane buty będą wyglądać elegancko, a zamszowe nie będą przemakać. Odpowiednio dobrana wkładka do butów pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę, zadba o twój komfort, lub uwolni piękny zapach i pochłonie wilgoć. Warto zainwestować w akcesoria do butów jeśli chcemy się cieszyć pięknym i zadbanym obuwiem.