O oczy można dbać na wiele sposobów. Postaw na pielęgnację!

O oczy można dbać na wiele sposobów. Postaw na pielęgnację!

O oczy trzeba dbać. Nie tylko przez noszenie okularów, gdy cierpimy na wadę wzroku, ale także przez stosowanie odpowiednich, przystosowanych do te wrażliwej
okolicy kosmetyków. Warto przykładać się do pielęgnacji oczu, by cieszyć się zdrową i promienną skórą wokół nich, nie musieć borykać się z cieniami i przesuszoną skórą. Wybieraj mądrze i stawiaj na sprawdzone produkty.

Oczy to jeden z najbardziej wrażliwych elementów naszego ciała. Malujemy je, robiąc makijaż, doklejamy rzęsy, używamy soczewek. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy na nie bardzo uważać i traktować je z odpowiednią delikatnością. Moment demakijażu oczu jest bardzo istotny, łatwo je bowiem wtedy podrażnić i narazić się na poważniejsze konsekwencje. Wybierz preparat specjalnie przeznaczony do demakijażu oczu i dbaj o to, co najcenniejsze.

Kosmetyki do demakijażu oczu charakteryzują się hipoalergiczną i łagodną formułą. Delikatnie usuwają makijaż, nie zmuszając nas jednocześnie do mocnego pocierania oka, co zdecydowanie nie jest wskazane. Użyte w kosmetyku substancje nie powinny wywoływać podrażnień w momencie, gdy przez przypadek kosmetyk ten dostanie się do oka. Co więcej, preparat do demakijażu oczu ma też zazwyczaj działanie pielęgnacyjne – nawilża i odżywia często szarą i zmęczoną skórę wokół oczu.

Gdy już zmyjemy po całym dniu makijaż, oczy z pewnością potrzebować będą odpoczynku. Wtedy postaw na chłodzące płatki pod oczy, maskę czy odżywczy, nawilżający krem. Skóra wokół oczu wymaga szczególnie dużo uwagi i troski, zadbaj więc o nią, by cieszyć się jej witalnością i jak najbardziej oddalić czas pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Po pierwsze – demakijaż. Po drugie – odżywienie. Stawiaj na kosmetyki cenionych producentów, by uzyskać jak najlepsze efekty i z zachwytem co rano spoglądać w lustro. „Oczy są zwierciadłem duszy.” Spraw, by twoje jaśniały zdrowiem, szczęściem i młodością.