Wybierz swoje produkty do oczyszczania cery

Wybierz swoje produkty do oczyszczania cery

Jeśli mielibyśmy wskazać etap codziennej pielęgnacji, którego nie można pominąć, byłoby to zdecydowanie oczyszczanie. Zwłaszcza jeśli jesteś kobietą i nie wyobrażasz sobie dnia bez makijażu! Bez dokładnego oczyszczania nie ma co liczyć na zdrową skórę bez
niedoskonałości, która długo pozostanie bez zmarszczek. Należy zacząć troszczyć się o to jak najwcześniej, bo później może już być za późno.

Płyny micelarne to bardzo wygodne produkty do demakijażu. Wystarczy nalać płynu na wacik i dokładnie przemyć twarz. Powtarzaj tę czynność aż do momentu, gdy wacik będzie czysty. Następnie pozostaje ci zmyć pozostałości płynu oczyszczającym żelem lub  pianką – i wieczorne oczyszczanie wykonane prawidłowo. Ogromną zaletą płynów micelarnych jest obecność w nich substancji pielęgnujących. Dzięki temu, oprócz oczyszczenia cery, możemy ją również odżywić, a przynajmniej jej nie zaszkodzić.

Oczyszczające żele do mycia twarzy charakteryzują się wygodną konsystencją. Są również bardzo popularne, dlatego nie trudno będzie znaleźć żel odpowiadający twoim wymaganiom. Żele do twarzy mają to do siebie, że dosyć silnie oczyszczają skórę. Dlatego, jeśli twoja cera jest przesuszona, a ty po użyciu żelu czujesz napięcie i dyskomfort, być może powinnaś zacząć używać delikatniejszych produktów, na przykład pianek. Jeżeli natomiast tobie i twojej skórze mycie żelem służy, to postawienie na niego będzie świetnym wyborem.

Do skóry wrażliwej podrażnionej i z niedoskonałościami najlepiej sprawdzają się peelingi enzymatyczne. Mają one w składzie substancje rozpuszczające martwy naskórek, zatem działają natychmiastowo. Nie wymagają pocierania, a więc nie ma żadnego ryzyka, że rozdrapiesz drobne uszkodzenia i rozniesiesz bakterie. Cera normalna również świetnie współpracuje z peelingami enzymatycznymi. Jeśli więc jesteś ich zwolenniczką, nic nie stoi na przeszkodzie, by ich używać.

Płyn micelarny, żel do mycia twarzy, peelingi. Dbaj o oczyszczanie swojej cery każdego dnia, a na pewno zobaczysz długofalowe efekty. Skóra bowiem będzie się odwdzięczać zdrowym, pięknym wyglądem i świetną kondycją. Każdy z nas marzy o idealnej skórze. Zacznij od oczyszczania, a będzie to pierwszy krok w tę stronę.