Najgorętsze trendy wnętrzarskie w 2021

Najgorętsze trendy wnętrzarskie w 2021

Planujesz w tym roku remont? A może chcesz jedynie odświeżyć wystrój domu? Nie wiesz, co jakie kolory czy dekoracje są w modzie? Przeczytaj, jakie trendy w aranżacji wnętrz będą dominowały w tym roku.

Nie zapowiada się, by 2021 rok znacząco różnił się od ubiegłego roku – przynajmniej w kwestii pandemii koronawirusa. Jeśli mamy kolejne miesiące spędzić w czterech ścianach, warto przyjrzeć się im się krytycznym okiem. Być może to świetna okazja, by nieco odświeżyć wnętrze? Sprawdźmy więc, jakie jakie trendy wnętrzarskie będą dominowały w 2021 roku.

Bliżej natury

Nic tak nie koi zszarganych nerwów jak kontakt z naturą. W drugim pandemicznym roku to właśnie w inspirowanych naturą wnętrzach powinniśmy szukać spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Wśród najmodniejszych kolorystycznych propozycji dominują wszystkie barwy naturalnego środowiska, w tym: inspirowane rozpalonym piaskiem żółte tony, wyrafinowana elegancja spalonej gleby czy kojący morski błękit. Nie zdziw się jednak, gdy w katalogach i magazynach wnętrzarskich pod hasłem „trendy wnętrza 2021” znajdziesz także nieco bardziej ekstrawaganckie propozycje, np. inspirowane soczystym i intensywnymi kolorami egzotycznej flory.

Naturalne surowce

Mówiąc o inspirowanych naturą wnętrzach, nie sposób nie wspomnieć o kolejnym obliczu tego trendu. Czerpanie z natury nie będzie ograniczało się jedynie do określonej kolorystyki. 2021 rok niepodzielnie będzie należał do naturalnych surowców. Jeżeli marzyłaś o masywnych drewnianych meblach, ręcznie wyplatanych akcesoriach czy bambusowych ozdobach, teraz jest idealny czas na spełnienie tego marzenia. Drewno, wiklina, bambus, ceramika czy kamień to w tym sezonie najmodniejsze surowce. Nie bój się ceramicznych mis, kamiennych elementów dekoracyjnych czy wełnianych tekstyliów domowych.

Nie bój się recyklingu

Nie zanosi się, aby w 2021 roku minęła moda na ekologiczne rozwiązania. Niesłabnącą popularnością będą cieszyć się ręcznie wytwarzane, zgodne z ideami zrównoważonego wytwórstwa oraz less waste przedmioty. Pochodzące z recyklingu meble (także wykonane z europalety) to świetnie połączenie najgorętszych trendów wnętrzarskich z ekologicznymi przekonaniami. Jeżeli jednak pomysł zakupu mebli z bioplastiku wydaje ci się zbyt awangardowy, zainteresuj się stylem vintage. Na strychu rodzinnego domu lub w lokalnej grupie z ogłoszeniami drobnymi z pewnością znajdziesz perełki, które zostaną stylistycznym dopełnieniem twojego domu.

Tam dom mój, gdzie rośliny moje

Rośliny doniczkowe szturmem wdarły się do domów i nie zapowiada się, by wkrótce miały je opuścić. Doskonale sprawdzają się nie tylko w roli niezwykle wdzięcznej dekoracji, ale także oczyszczają powietrze. Posiadasz już imponującą kolekcję domowych roślin? Wymień doniczki i osłonki na te wykonane z naturalnych surowców, a w mgnieniu oka odmienisz charakter salonu czy sypialni.

Wzorzyste ściany

W 2021 roku ściany przestaną być jedynie tłem dla mebli. W nadchodzącym sezonie wyjdą na pierwszy plan, stając się pełnoprawnym elementem wyposażenia domu. Masz dosyć nijakich i zachowawczych kolorów? Postaw na barwną tapetę w odważne wzory, np. w egzotyczne kwiaty, motywy zwierzęce czy geometryczne printy. Niebanalny efekt wizualny gwarantowany!