Gładkie i piękne usta niezależnie od pogody? Z tymi kosmetykami to proste!

Gładkie i piękne usta niezależnie od pogody? Z tymi kosmetykami to proste!

Pielęgnacja ust nie wymaga zbyt wielu poświęceń. Wystarczy mieć zawsze pod ręką kilka podstawowych kosmetyków oraz regularnie chronić skórę przed czynnikami atmosferycznymi. I już – tak, to naprawdę tyle.

Skóra ust wymaga regularnej pielęgnacji. Jest bardzo delikatna, cienka; a do tego znajduje się pod nią znacznie mniej gruczołów łojowych niż w innych partiach twarzy. Bardzo szybko traci nawilżenie. Bez odpowiedniej ochrony nierzadko pęka, łuszczy się, co nie tylko jest mało przyjemne, ale i uniemożliwia aplikację szminki. Częste nakładanie odżywczych masek oraz chronienie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, niska temperatura oraz promieniowanie UV, to sekret zdrowych ust.

Wiatr i mróz znacznie osłabiają – i tak już bardzo – wrażliwą skórę ust. Wystarczy krótki spacer w grudniowy dzień, by wrócić z bolesnymi, łuszczącymi się wargami. Skóra ust pozbawiona zupełnie gruczołów potowych i prawie całkowicie łojowych, nie potrafi zregenerować się bez odpowiednich kosmetyków. Ochrona wrażliwej skóry jest kluczowym elementem pielęgnacji ust. W tym celu nakładaj na usta ochronne pomadki, które odpowiednio nawilżą, natłuszczą skórę oraz utworzą specjalną warstwę, która będzie pełnić funkcję dodatkowej, bardzo cennej ochrony.

Zapomniałaś przed styczniowym spacerem nałożyć pomadkę i teraz, analizując w lustrze stan ust, przeklinasz własne roztargnienie? Nic straconego! Im szybciej dasz skórze solidną porcję składników aktywnych, tym łatwiej zregenerujesz uszkodzenia po niefrasobliwym spacerze w mroźny dzień. Szalenie ważnym aspektem jesienno-zimowej pielęgnacji ust są odżywcze maseczki do wrażliwej skóry ust. Bogate w pielęgnujące olejki i masła roślinne (szczególnie polecamy: masło shea, kakaowe, oliwę z oliwek czy olej z awokado) odżywią przesuszoną skórę, przywrócą zdrowy wygląd oraz nieco ją wzmocnią. A może potrzebujesz odrobiny blasku? W takim razie sięgnij po kosmetyk zawierający miód.Wiele z nas na co dzień nie używa kosmetyków do ust z filtrem UV, wychodząc z założenia, że pielęgnacja ust ogranicza się jedynie do sezonu jesienno-zimowego. Nic bardziej mylnego! Pozbawiona filtra UV skóra ust łatwo ulega uszkodzeniom, które nie tylko powodują szybszą utratę elastyczności skóry wokół ust, ale, co gorsza, zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór. Kosmetyki do ust o działaniu przeciwsłonecznym są konieczne, ponieważ usta pozbawione są fizjologicznej ochrony przeciwsłonecznej. Przeciwsłoneczną pomadkę ochronną warto stosować przez cały rok, aby mieć pewność, że usta są odpowiednio zabezpieczone przed niszczycielskim wpływem słońca.