8 pomysłów na udaną randkę w domu

8 pomysłów na udaną randkę w domu

Walentynki tuż tuż, a Wy nie macie jak wyrwać się na romantyczne spotkanie? Nieważne, czy powodem organizacji randki w domu jest kwarantanna, reżim sanitarny czy malutkie dziecko za ścianą – skorzystaj z naszych sprawdzonych sposobów na romantyczne walentynki w domu.

Udana randka to nie tylko kino, kolacja w urokliwej knajpce czy spacer pod roziskrzonym niebem. Romantyczne chwile można także spędzić w domowym zaciszu. Wszystko jedno, czy planujecie walentynki w domu ze względu na pandemię koronawirusa, brak opiekunki dla dzieci czy po prostu introwertyczną naturę – z naszymi podpowiedziami z pewnością spędzicie słodkie tête-à-tête.

Inspiracje na domową randkę

Romantyczna kolacja

Delikatnie światło świec, świeże kwiaty w wazonie, nastrojowa muzyka w tle i ulubione potrawy mogą z powodzeniem zastąpić wizytę w eleganckiej restauracji. Nawet zwykłe kanapki w towarzystwie takiej oprawy urosną do rangi wyjątkowego, romantycznego posiłku.

Domowy seans filmowy

Czasy gdy seans filmowy możliwy był tylko w kinie dawno minęły. Możecie z powodzeniem zasiąść przed domowym telewizorem i wybrać odpowiedni spośród tysięcy propozycji dostępnych legalnie na serwisach VOD i streamingowych. Trzymający w napięciu thriller? Romantyczna komedia? A może wyciskacz łez? Z łatwością znajdziecie coś w swoim guście.

Turniej w planszówki

Kto powiedział, że w gry planszowe mogą grać jedynie dzieci? Coraz więcej osób czerpie dużą przyjemność z zatopienia się w świat planszówek. A może na walentynkową randkę szukacie czegoś nieco niegrzecznego? Koniecznie przetestujcie którąś z propozycji gier planszowych dla dorosłych.

Odrobina rywalizacji

Domowa randka niekoniecznie musi oznaczać maraton filmowy czy wykwitną kolację przy świecach. Świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu są także… gry komputerowe. Możecie spróbować swoich sił w jednej drużynie, mierząc się z innymi graczami lub nieco porywalizować je ze sobą. Ciekawą alternatywą są także gry na konsole, szczególnie te, w trakcie których można nieco się poruszać (np. turnieje taneczne czy symulacje sportowe).

Domowe SPA

Każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny luksusu i głębokiego relaksu. Dlaczego by więc nie zorganizować randki w domowym SPA? Aromatyczna kąpiel w wannie wypełnionej puszystą pianą oraz masaż w wykonaniu ukochanej osoby to niezwykle zmysłowy przepis na walentynki w domu.

Ludzie listy piszą

…a przynajmniej kiedyś mieli taki zwyczaj. Odręcznie napisany list z wyznaniem miłości to jedna z najpiękniejszych pamiątek, która po latach będzie wciąż wywoływała uśmiech na twarzy. Kupcie elegancką papeterię, po czym zasiądźcie przy stole i w towarzystwie kieliszka ulubionego wina napiszcie list miłosny do drugiej połówki.

Wieczór na luzie

Ile par, tyle sposobów na udaną randkę w domu. Czasem najbardziej potrzebujemy chwili wytchnienia – odpoczynku w ulubionym dresie, bez oczekiwań i specjalnych przygotowań. Wspólne czytanie książek? Rozwiązywanie łamigłówek? A może seans sportowy z paczką czipsów dłoni? Dozwolone jest wszystko, o ile pozwoli Wam poczuć radość ze wspólnego spędzania czasu.

Piżama party

To wersja dla tych, którym wieczór na luzie to za mało. Długie wylegiwanie się w łóżku, czytanie zaległych książek czy prasy, oglądanie ulubionych kreskówek z dziecięcych lat czy niewidzianych od lat klasyków filmów – ogranicza Was tylko fantazja. Warunek jeden: dzień spędzacie w piżamie!

Jak widać, randka w domu może być całkiem udana!