Szklanki – różnorodne i funkcjonalne

Szklanki – różnorodne i funkcjonalne

Szklanka to najbardziej kultowe naczynie do napojów. Występuje pod wieloma postaciami o konkretnym przeznaczeniu. Dzięki temu każdy napój zyskuje wyjątkowy charakter i styl. Niezwykły design pozwala zrobić wrażenie na gościach, a serwowane napoje zyskają niezwykłość i tajemniczość. Zadbaj o wyposażenia swojej kuchni w zestawy wyjątkowych szklanek, by cieszyć się nimi każdego dnia i czerpać przyjemność z przygotowywania i picia różnorakich napojów.

Podwójne ścianki to nie tylko zabieg estetyczny. Szklanki o takiej budowie gwarantują także długie utrzymywanie temperatury. W przypadku kawy – gorąca, a w przypadku drinków czy innych chłodnych napojów – zimna. Tak zaserwowane napoje prezentują się niezwykle efektownie. Dodatkowy plus otrzymują za funkcjonalność szklanek. Znajdź na nie miejsce w swojej kuchni, a na pewno nie pożałujesz tego wyboru.

Naprawdę efektownie prezentują się szklanki ze szkła kryształowego. Doskonale sprawdzą się na uroczystości i ważne imprezy, dodając szyku i elegancji twojej zastawie.


Szkło kryształowe to niezwykła odmiana szkła, w której zawartość tlenku ołowiu wynosi ponad 18%. Inaczej zwane jest szkłem ołowiowym. Wykorzystuje się je przede wszystkim do produkcji naczyń ozdobnych. Naczynia takie nie należą do najporęczniejszych i najlżejszych, jednak ze względów estetycznych może warto je poświęcić. Wyroby z tego tworzywa zapewnią elegancję twojego stołu, uznanie gości i satysfakcję z korzystania z nich. Jeśli zależy ci właśnie na tych aspektach, zadbaj o to, by w twoim domu znalazło się miejsce na szkło kryształowe.


Niskie szklanki to świetny wybór, gdy szukamy naczynia na bezalkoholowe napoje, whisky czy też poszczególne rodzaje koktajli. Świetnym pomysłem będzie sięgnięcie po wyroby z grubego szkła lub o podwójnych ściankach, by zapobiec szybkiej utracie temperatury zawartości. Szklanki takie również prezentują się atrakcyjnie, dzięki czemu zyskujesz nie tylko na funkcjonalności, ale także wyglądzie.

Kawa, drinki czy soki lubią znaleźć się w wysokiej szklance. Nie tylko przyjemnie pije się z takiego naczynia, ale pokaźna wysokość daje możliwość wyjątkowej prezencji, gdy na przykład zależy nam na ukazaniu warstwowości napoju. Dzięki wysokim szklankom przygotujesz idealne latte, kawę mrożoną, a także fantazyjne koktajle. Sięgnij po wyroby o grubych ściankach, by podbić efekt wizualny i zadbać o odpowiednią temperaturę napoju przez dłuższy czas.