Gościnny stół? Nie bez talerza z ciastem!

Gościnny stół? Nie bez talerza z ciastem!

Żadna rodzinna impreza ani uroczystość nie może mieć miejsca bez deseru. Aby efektownie i wygodnie zaserwować gościom ciasto, podaj je na przeznaczonych do tego talerzach. Talerze na ciasto mają odpowiednią wielkość, by pomieścić ilość wypieków dostosowaną do sporej liczy osób i wystarczająco reprezentacyjne, by znaleźć się mogły na eleganckim stole. Szkło, biała porcelana, a może ręcznie zdobione naczynie? Wybierz talerz do serwowania ciasta doskonały do twojego domu!

Jeśli cenisz klasykę i uniwersalność, rozważ zakup porcelanowych talerzy na ciasto. Świetnie sprawdzają się ze względu na elegancką prezencję i łatwość mycia.

To cenione od wieków tworzywo wynaleziono w VII wieku w Chinach. Porcelana powstaje w wyniku zmieszania kwarcu, skalenia i glinki kaolinowej, a następnie wypaleniu w bardzo wysokiej temperaturze. W następstwie tego procesu powstaje biała i, co ciekawe, prześwitująca ceramika. Gdy spojrzysz na porcelanowe naczynie pod światło, z pewnością dostrzeżesz strukturę siateczki. Mimo to jednak porcelana jest dosyć wytrzymała mechanicznie, odporna na czynniki chemiczne i nieprzepuszczalna.

Dla konserów i zwolenników oryginalnej prezencji idealne będą talerze ręcznie zdobione.

Niezwykle cenione i wartościowe są naczynia ręcznie zdobione. Wyraz temu daje nie tylko ich cena, która do niskich nie należy, ale przede wszystkim elegancja, oryginalność, a nie rzadko także walory kolekcjonerskie. Piękne ozdobne malowania dodadzą każdemu stołowi klasy i wyjątkowości. Wartość stanowi również sam fakt ręcznego zdobienia. Manufaktury należą dziś do rzadkości, warto zatem je doceniać i dbać, by nie zginęły wśród królującej taśmowej produkcji.

Wyjątkowości nie można odmówić również talerzom do serwowania ciasta ze szkła kryształowego. Ich niezwykły wygląd i cenność podbijają serca wielu osób.

Szkło kryształowe to niezwykła odmiana szkła, w której zawartość tlenku ołowiu wynosi ponad 18%. Inaczej zwane jest szkłem ołowiowym. Wykorzystuje się je głównie do produkcji naczyń ozdobnych. Naczynia takie nie należą do najporęczniejszych i najlżejszych, jednak ze względów estetycznych może warto je poświęcić. Wyroby z tego tworzywa zapewnią elegancję twojego stołu, uznanie gości i satysfakcję z korzystania z nich. Jeśli zależy ci właśnie na tych aspektach, zadbaj o to, by w twoim domu znalazło się miejsce na szkło kryształowe.

To coś więcej niż zwykły talerz. Talerz do serwowania ciasta może nadać twojemu zastawionemu stołowi charakteru, nie tracąc przy tym funkcjonalności. Czy wyobrażasz sobie uroczystość bez deseru? Zadbaj, by serwowanie go stanowiło niezwykły rytuał pełen piękna i oryginalności.