Golenie – coś więcej niż usuwanie włosów!

Golenie – coś więcej niż usuwanie włosów!

Podczas golenia skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Proces ten bowiem może skutkować podrażnieniami, które negatywnie wpływają na jej kondycję, a także wygląd. Zadbaj o swoje ciało, aby po goleniu wyglądało jeszcze atrakcyjniej dzięki zniwelowaniu skutków ubocznych depilacji.

Dla zwolenników prostych rozwiązań najlepiej sprawdzi się maszynka jednorazowa. Szybko usuniesz owłosienie z dowolnej partii ciała. Nie jest to jednak zbyt opłacalne rozwiązanie na dłuższą metę, ponieważ maszynki te bardzo często należy wymieniać. Postawić
możesz też na maszynkę z wymiennymi ostrzami. Pamiętaj, że im większa ilość ostrzy, tym dokładniejsze okażą się efekty golenia. Ruchoma główka również przyczyni się do bardziej precyzyjnego usuwania owłosienia i pomoże zapobiegać zranieniom powstałym wskutek golenia.

Panowie, ze względu na to, że skóra twarzy jest szczególnie wrażliwa, powinni przywiązywać dużą wagę do pielęgnacji podczas golenia.

Właściwe zadbanie o skórę zaraz po goleniu to niezbędny element męskiej pielęgnacji. Postaw zatem na wodę po goleniu, aby zapobiegać przykrym skutkom tego procesu i utrzymywać skórę w jak najlepszej kondycji. Kosmetyk ten sprawi, że poczujesz ulgę i  odświeżenie – nie tylko ze względu na zapach, ale również chłodzący efekt, jaki wywołuje w kontakcie ze skórą.


Dla wielu mężczyzn golenie to trudny etap w codziennej pielęgnacji. Mają bowiem wrażliwą skórę i wiąże się to z licznymi podrażnieniami i nieprzyjemnościami. Aby możliwie jak najbardziej zminimalizować negatywne skutki golenia, postaw na dobry balsam po
goleniu, który ukoi i wyciszy twoją cerę.

Troszcz się o swoją skórę nie tylko poprzez depilację, ale również przez pielęgnację towarzyszącą procesowi usuwania włosków. Skóra potrzebuje ochrony i odżywienia – szczególnie po takim zabiegu. Nie zapominaj więc o wszystkich towarzyszących goleniu dodatkowych czynnościach, by w pełni cieszyć się pięknem i witalnością skóry.