Sznurowadła – czynnik, który odmieni twoje buty

Sznurowadła – czynnik, który odmieni twoje buty

To coś więcej niż tyko nieodłączny dodatek do sznurowanego obuwia. Nie są bez znaczenia i mogą wyraźnie odmienić twoją ulubioną parę butów. Sznurowadła w obliczu swoich niewielkich rozmiarów naprawdę mają znaczenie i nadają butom charakteru.

W zależności od typu obuwia, sięgać będziemy po różne rodzaje sznurowadeł. W przypadku casulowego i sportowego obuwia możesz eksperymentować dowoli – wypróbuj za równo okrągłe, jak i płaskie sznurówki, a zaobserwujesz, jakiej modernizacji uległy twoje ulubione buty. Szaleć możesz też z kolorami – dostępne na rynku są bowiem nawet najbardziej wymyślne i szalone barwy, abyś mógł uczynić swoje obuwie oryginalnym i spersonalizowanym specjalnie dla ciebie.

Buty wizytowe wymagają szczególnej troski, jeśli chodzi o wybór sznurowadeł. Zacząć należy od długości – dobieramy ją do liczby dziurek, przez które przeplatamy sznurówki. Im mniej oczek, tym krótsze będą. Dwa rzędy potrzebują sznurowadeł o długości ok. 45 cm, trzy lub cztery rzędy natomiast już od 60 cm do 75 cm, itd. Do butów wizytowych poleca się bawełniane, woskowane i cienkie sznurowadła. Prezentują się one nienagannie, nie naruszając elegancji buta. Co więcej, charakteryzują się wytrzymałością, dzięki czemu nieczęsto będziemy zmuszeni do ich wymiany.

Znudziły ci się jedne z twoich ulubionych butów? Chciałbyś coś zmienić, ale nie wiesz do końca co? Spróbuj wymienić sznurowadła, a zobaczysz, jak bardzo twoje obuwie może zostać w prosty sposób odmienione. Dbaj o właściwe dopasowanie sznurówek do rodzaju buta, by wydobyć z niego wszystkie najlepsze cechy i cieszyć się perfekcyjnie dopracowanymi butami przez długi czas.