Na mróz i upał – kubek termiczny

Na mróz i upał – kubek termiczny

Idealne zimową porą, kiedy chcesz mieć przy sobie w trasie swój ulubiony rozgrzewający napój. Doskonałe, kiedy zdarzy ci się zaspać i nie zdążysz wypić kawy. Przydatne również latem, aby długo zatrzymać niską temperaturę napoju. Kubki termiczne przydają się na każdym kroku, mogą zastąpić termos podczas turystycznej wyprawy albo codziennego wyjścia do pracy czy na uczelnię.

Jak to się dzieje, że kubek termiczny „działa”? Dzięki podwójnym ściankom, między którymi panuje próżnia, doskonale izoluje zawartość od czynników zewnętrznych. Dzięki czemu długo utrzymuje swoją temperaturę niezależnie od warunków pogodowych. Przy wyborze zwróć uwagę przede wszystkim na szczelność, długość utrzymywania temperatury oraz materiał, z jakiego kubek wykonano. Wybierz model idealny dla siebie i ciesz się wymarzoną temperaturą napoju gdziekolwiek się znajdziesz.

Na rynku znajdziemy kubki szklane, stalowe, ceramiczne, plastikowe czy tritanowe. Najbardziej bezpieczną i wygodną opcją jest kubek termiczny ze stali nierdzewnej.

Stal nierdzewna to bardzo często spotykane tworzywo. Używa się go do wielu celów. W branży gastronomicznej, wykorzystuje się do produkcji armatury przemysłowej i domowej, a także wykonuje się z niego codzienne akcesoria do pielęgnacji. Jak sama nazwa wskazuje, największą zaletą stali tej jest odporność na rdzewienie. Oprócz nierdzewności cechuje się również wytrzymałością, wysokim połyskiem i praktycznością.

Jak wybrać kubek termiczny? Rozważ po kolei każdy jego aspekt. Zacznijmy od pojemności. Zależy ona od twoich potrzeb. 200, 300, a może 500 ml? Następnie wybierz kształt – by dobrze trzymało ci się go w ręce, by zmieścił się do samochodowego uchwytu lub do torby. Mechanizm – kubek klikany, odkręcany, a może do obsługi jedną ręką? Te ostatnie będą najprostsze w obsłudze i najwygodniejsze do samochodu. Pamiętaj, że ten aspekt odpowiada również za szczelność kubka, a ona przecież jest kluczowa. Materiał – najlepsze i najlepiej izolujące będą kubki stalowe oraz tritanowe. Jeśli jednak chcesz postawić na ceramikę lub plastik, chociażby ze względu na cenę i nie masz wygórowanych wymagań co do właściwości kubka – żaden problem.