Męskie i damskie bransoletki – jak je nosić?

Męskie i damskie bransoletki – jak je nosić?

Bransoletki to najpopularniejszy element biżuterii zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. W kilka chwil potrafią zmienić oblicze całej stylizacji i ją ożywić!

Bransoletki obecne są w modzie od wieków. Niegdyś wykorzystywało się modele suto zdobione i ciężkie. Obecnie ten trend się zmienia i przychyla się bardziej do modeli minimalistycznych. Do wyboru mamy wiele typów bransoletek. Możemy się zdecydować na bransoletki łańcuszkowe, koralikowe, metalowe czy zrobione z miękkiego materiału jak wstążka czy skóra. Bardzo modne obecnie jest łączenie różnych bransoletek w jednej stylizacji. Nie musisz się ograniczać! Zestawiaj ze sobą bransoletki łańcuszkowe z koralikowymi, skórzane z metalowymi i twórz swoje własne zestawy.

Najczęściej wybierane są bransoletki zrobione ze złota lub srebra. Niektóre z nich ozdobione są zawieszkami, czyli tak zwanymi „charmsami”. Metalowe bransoletki zawsze wyglądają elegancko i stylowo. Sprawdzą się na różne okazje.


W jubilerstwie występuje wiele odmian tego szlachetnego metalu. Ze względu na stosunkowo dużą miękkość, złoto wykorzystuje się w formie stopów. W zależności od tego, z jakimi pierwiastkami się je miesza, powstaje złoto różowe, brązowe, fioletowe, białe, a nawet niebieskie. Złoto to wyjątkowy surowiec, a akcesoria z niego wykonane zawsze pozostaną modne i wartościowe.

Srebro to metal szlachetny, znany i ceniony od czasów starożytnych. Na przestrzeni wieków wykorzystywano je jako walutę, do produkcji sztućców, naczyń i wreszcie – biżuterii. Biżuteria srebrna charakteryzuje się uniwersalnością, trwałością i jest niezwykle lubiana nie tylko przez kobiety, ale również mężczyzn.

Równie popularne są bransoletki skórzane. Często noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To wybór dla miłośników i fanek bardziej sportowego stylu na luzie.


Skóra to powszechnie doceniane tworzywo. Ze względu na to, że jest to materiał naturalny, stanowi doskonały regulator temperatury, chroni przed zimnem i wilgocią. Skóra jest również bardzo stylowa. Ta ikona klasyki doskonale sprawdza się jako materiał na spodnie, kurtki czy buty. Jednak trwałość to największy atut, jaki nam oferuje. Warto zainwestować w rzeczy wykonane ze skóry naturalnej.


Wybierając się na imprezę, warto pomyśleć o ładnej bransoletce. Dopasuj ją do całości stylizacji. Jeśli twoja kreacja jest odważna, kolorowa lub we wzory, to postaw na delikatną bransoletkę łańcuszkową. Zakładasz prostą sukienkę albo stonowaną bluzkę? Wybierz na suto zdobioną bransoletkę z zawieszkami!

Mężczyźni także mogą nosić bransoletki. Męskie bransoletki zazwyczaj stają się elementem codziennych stylizacji. Mężczyźni najczęściej wybierają bransoletki skórzane. Fani klasyki i elegancji sięgają zaś po modele srebrne lub złote.


Bransoletki to bardzo przydatny element garderoby. Warto mieć w kolekcji przynajmniej kilka i uświetniać nimi stylizacje na różne okazje!