Demakijaż – kluczowy etap pielęgnacji

Demakijaż – kluczowy etap pielęgnacji

Demakijaż to niezwykle istotna czynność, która powinna stać się codzienną rutyną każdej kobiety. Gama produktów do zmywania makijażu jest tak szeroka, że na pewno znajdziesz produkt wpasowujący się w twoje gusta. Płyn micelarny, mleczko do demakijażu, żel micelarny, nawet chusteczki nawilżane przeznaczone do demakijażu. Znajdź produkt dla siebie i dbaj o dokładne oczyszczanie cery po całym dniu noszenia make-upu.

Płyny micelarne to niezwykle wygodne produkty do demakijażu. Wystarczy nalać płynu na wacik i dokładnie przemyć twarz. Powtarzaj tę czynność aż do momentu, gdy wacik będzie czysty. Następnie pozostaje ci zmyć pozostałości płynu oczyszczającym żelem lub pianką – i wieczorne oczyszczanie z głowy. Wielką zaletą płynów micelarnych jest obecność w nich substancji pielęgnujących. Dzięki temu, oprócz oczyszczenia cery, możemy ją również odżywić, a przynajmniej jej nie zaszkodzić.


Mleczko do demakijażu to świetna opcja dla kobiet o przesuszonej i wrażliwej skórze. Jego kremowa forma sprawia, że nie musimy za bardzo skóry pocierać – starczy wmasować mleczko dłońmi. Następnie delikatnie zetrzyj je wacikiem. Tak jak w przypadku płynów micelarnych, należy pozostałości zmyć żelem i wodą, aby cieszyć się w pełni oczyszczoną skórą, gotową do dalszej pielęgnacji.

Demakijaż wykonywać można na wiele sposobów – najważniejsze, by znaleźć ten najwygodniejszy dla siebie i korzystać z niego najlepiej, jak się da. Pamiętaj, że dokładne oczyszczanie cery to podstawa, by oczekiwać od niej promiennego wyglądu i zdrowego stanu.