Biżuteria – kobiety atrybut

Biżuteria – kobiety atrybut

Kolczyki, łańcuszki, zawieszki, barnsoletki, zegarki. Biżuteria to niezwykły dodatek dla każdej kobiety. Niezależnie od wieku, trybu życia i stylu, dopasujesz biżuterię idealną dla ciebie. Doskonale dopełnia outfit na wielkie wyjścia i imprezy, ale dodaje też codziennego szyku. Jest często dyskretnym, jednak istotnym elementem stroju, dodaje mu magii i wyjątkowości. Wolisz srebro czy złoto? Podobają ci się kamienie szlachetne, czy stawiasz na basicowy minimalizm? Z nami z pewnością znajdziesz biżuterię dla siebie.

Łańcuszki są szalenie lubianym i popularnym elementem biżuteryjnych dodatków. Chyba każda kobiet ma kilka w swojej kolekcji. Do wyboru mamy wiele typów łańcuszków. Mogą być krótkie, długie lub warstwowe. Niektóre z nich ozdobione są zawieszkami lub wisiorkami. Obecnie najmodniejsze są modele w stylu boho, czyli naszyjniki składające się z kilku łańcuszków o różnej długości. Łańcuszki popularne są także wśród mężczyzn. Mężczyźni często decydują się na jeden model, który noszą na co dzień. Męski łańcuszek może doskonale podkręcić zestawienie!

Bransoletki obecne są w modzie od wieków. Niegdyś nosiło się modele suto zdobione i ciężkie. Dzisiaj ten trend się zmienia i przychyla się bardziej do modeli prostszych. Do wyboru mamy wiele typów bransoletek. Możemy się zdecydować na bransoletki łańcuszkowe, koralikowe, metalowe czy zrobione z miękkiego materiału jak wstążka czy skóra. Bardzo modne obecnie jest łączenie różnych bransoletek w jednej stylizacji. Nie musisz się ograniczać! Zestawiaj ze sobą bransoletki łańcuszkowe z koralikowymi, skórzane z metalowymi i twórz swoje własne kompozycje.

Klipsy sprawdzą się najlepiej w codziennych stylizacjach. Ich rolą jest dawanie komfortu uszom. Mają być w miarę lekkie i nie powinny spadać, ale jednak może się to zdarzyć. Właśnie dlatego klipsy nie będą dobrym wyborem na imprezę, gdyż można je wtedy łatwo zgubić. Przed zakupieniem sprawdź, czy są wystarczająco lekkie, aby je komfortowo nosić!

Najczęściej mowiąc o kolczykach myślimy o kolczykach do uszu. Możemy rozróżnić kolczyki na sztyftach oraz kolczyki na biglach. Znajdziemy ten typ biżuterii w rozmaitych wielkościach i stylach. Niektórzy preferują drobne kolczyki na sztyftach, a inni kochają duże, dobrze widoczne kolczyki wiszące. Wyróżnia się także kolczyki do piercingu, które wkładane są w inne części ciała, czyli m.in. nos, język, brwi, miejsca intymne, pępek.

Najbardziej tradycyjna i wysmakowana opcja, jeśli chodzi o zegarki. Zegarek analogowy to klasyka podbijająca serca większości. Żaden elektorniczny sprzęt nie zastąpi elegancji i szyku analoga. Obiegające tarczę wskazówki nie tylko odliczają czas, ale charaktezują się niepowtarzalnym designem. Tarcza może być tym, co uczyni twój zegarek wyjątkowym. Najbardziej efektownie prezentują się tarcze złote lub srebrne. Jesteś minimalistą? Niech taki również będzie twój zegarek! Lubisz błyszczeć? Niech zegarek błyszczy razem z tobą. Zegarki analogowe to multum stylowych możliwości.

Kolie to naszyjniki, które noszone są tuż pod szyją. Ich nazwa pochodzi od francuskiego słowa „collier”. Czasami na kolię mówi się też „obroża”. Kolie bardzo często są eleganckie i wysadzane szlachetnymi kamieniami. Są alternatywą dla łańcuszków z wisiorkami]zawieszkami, które są skromniejszym typem biżuterii. Rodzajem kolii jest choker, który w obecnych latach modną ozdobą. Także jest to krótki naszyjnik, ale ma prostszą formę niż typowa kolia. Zazwyczaj jest ozdobiony małymi kamieniami lub zawieszką.

Lubisz błyszczeć? To możliwe dzięki biżuterii! Odnajdź w niej swój unikatowy styl, wybierz klasykę lub modernistyczne szaleństwo, elegancję lub swobodny casual. Każda okazja wymaga innego stroju. Podobnie jest z biżuterią. Niech twój strój za każdym razem dopełniony zostanie błyskotkami, a bez wątpienia prezentować się będziesz w stu procentach perfekcyjnie.